Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do byłej przychodni lekarskiej

Data publikacji 02.10.2017

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do byłej przychodni lekarskiej. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości na terenie powiatu. Teraz funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie innych włamań do obiektów. Za taki czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Kowarach zatrzymali 34-letniego mieszkańca gminy Mysłakowice podejrzanego o kradzież z włamaniem. W czwartek 28 września br. kilka minut przed północą funkcjonariusze zostali powiadomieni o podejrzeniu włamania do opuszczonego budynku byłej przychodni lekarskiej na terenie gminy Mysłakowice.

Policjanci na miejscu zdarzenia zauważyli wybitą szybę w oknie na piętrze. Do obiektu dostali się korzystając z pomocy strażaków. W jednym z pomieszczeń znaleźli ukrywającego się mężczyznę. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec gminy Mysłakowice. Miał on w kieszeni 4 numerki do rejestracji pacjentów, a z przeprowadzonych w tej sprawie ustaleń wynika, że z budynku najprawdopodobniej zamierzał wynieść metalowe elementy. Zamierzonego celu jednak nie zdążył zrealizować.

34-latek trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie włamań do innych obiektów.

(KWP we Wrocławiu / jch)

Powrót na górę strony