Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwórzmy oczy na potrzebujących

Data publikacji 02.10.2017

Policjanci z Nowej Soli pomogli dwóm niewidomym mężczyznom, którzy przyjechali do Bytomia Odrzańskiego na festiwal muzyczny. Pociąg, którym podróżowali, uległ awarii i zastawił im bezpieczne przejście przez tory. Mężczyźni mieli duże trudności z przedostaniem się na drugą stronę, jednak żadna z osób przebywających na peronie im nie pomogła. Pomoc przyszła od policjantów drogówki, którzy po przybyciu na miejsce bezpiecznie przeprowadzili mężczyzn przez torowisko.

Do niecodziennej sytuacji doszło w piątek 29 września ok. godz. 18.00 w Bytomiu Odrzańskim. Dwóch niewidomych mężczyzn przyjechało na XVIII Festiwal Twórczości Muzycznej. Wysiedli z pociągu i chcieli przejść przez wyznaczone miejsce na torowisku, lecz pociąg, którym podróżowali uległ awarii i zagrodził im przejście przez tory. Mężczyźni mieli duże trudności z przedostaniem się na drugą stronę. Niestety, żadna z osób przebywających na stacji nie pomogła dwóm niewidomym podróżnym.

Po 40 minutach bezowocnych starań, mężczyźni zadzwonili na policję i poprosili o pomoc. Kiedy funkcjonariusze z nowosolskiej drogówki przybyli na miejsce, przeprowadzili niewidomych przez torowisko w bezpiecznym miejscu oraz przenieśli ich ciężkie bagaże. Wzruszeni mężczyźni z wdzięcznością dziękowali policjantom. Mundurowi natomiast nie widzieli w sytuacji nic nadzwyczajnego. Z uśmiechem na twarzy powiedzieli: „Jesteśmy po to, aby pomagać”.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / jch)

Powrót na górę strony