Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratują ludzkie życia

Data publikacji 02.10.2017

Policjanci z komisariatu Toruń Rubinkowo bez chwili wahania ruszyli na pomoc nastolatce. Dziewczyna usiłowała skoczyć z wiaduktu co skutecznie uniemożliwili mundurowi. Świadkowi zdarzenia dziękowali funkcjonariuszom za sprawną akcję. Z kolei łódzcy policjanci udzielili pierwszej pomocy kobiecie potrąconej na pasach. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do reanimacji, dzięki czemu udało się przywrócić poszkodowanej funkcje życiowe.

W czwartek tj. 28 września br. po godz. 17.00 dyżurny toruńskiej komendy otrzymał informację, że na wiadukcie przy ul. Szczęśliwej siedzi kobieta, która prawdopodobnie chce z niego skoczyć. Policjanci już z daleka zauważyli desperatkę i natychmiast zawiadomili dyżurnego, który wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe oraz Straż Pożarną.

Okazało się, że dziewczyna siedziała na zewnątrz barierek i trzymała się ich tylko jedną ręką. Sierż. sztab. Zbigniew Cybulski i st. post. Paweł Kesler bez chwili wahania ruszyli z pomocą. Jeden z nich złapał desperatkę za rękę, a drugi natychmiast przeskoczył przez barierki, aby podtrzymać ją i nie dopuścić do upadku. Dziewczyna próbowała jednak przeszkodzić policjantom.

Mundurowi zdołali przeciągnąć ją na bezpieczną stronę. Tam zajęła się desperatką załoga pogotowia.

***

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego łódzkiej komendy 30 września br. około godziny 12.30 zabezpieczzali przejazd kibiców jednej z łódzkich drużyn piłkarskich przez teren Aleksandrowa Łódzkiego. W pewnym momencie policjanci zostali zatrzymani przez przechodniów. Jak wynikało z ich relacji na pobliskim przejściu dla pieszych potrącona została młoda kobieta. Funkcjonariusze w zatoczce autobusowej zauważyli nieprzytomną osobę. Kobieta nie oddychała, a jej serce nie pracowało.

Policjanci zachowali zimną krew i rozpoczęli reanimację. Funkcjonariuszom pomogli przypadkowo przechodząca lekarka oraz ratownik medyczny. Szybka i zdecydowana reakcja stróżów prawa doprowadziła do przywrócenia funkcji życiowych nastolatki. Ostatecznie kobieta w stanie ciężkim zabrana została do szpitala.

Jak wynika z okoliczności zdarzenia, kierujący samochodem osobowym wjechał na przejście dla pieszych w momencie kiedy przechodziła przez nie nastolatka. Kierowca nie zdążył podjąć próby hamowania. Czynności w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy zgierskiej komendy. Przypomnamy, że za spowodowanie wypadku grozi kara do 3 lat pozbawienia wolnosci.

(KWP Bydgoszcz / KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony