Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden po amfetaminie, a drugi z ponad 3 promilami – obaj to motorowerzyści, którzy teraz będą odpowiadać przed sądem

Data publikacji 02.10.2017

Jednego dnia w ręce polkowickich policjantów wpadło dwóch motorowerzystów. Pierwszy z nich był pod wpływem amfetaminy, drugi zaś w stanie upojenia alkoholowego, gdzie badanie wykazało blisko 3,5 promila. Dodatkowo u jednego z zatrzymanych dzielnicowi znaleźli narkotyki. Jazda w takim stanie została udaremniona przez policjantów. Teraz obaj kierujący jednośladami za czyny, o które są podejrzani odpowiedzą przed sądem.

Dzielnicowi z Grębocic zauważyli motorowerzystę, który kierując pojazdem miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna był wyraźnie pobudzony i zachowywał się nerwowo. Został przez policjantów przebadany na zawartość środków odurzających w organizmie. Jak się okazało, wynik badania był pozytywny i wskazał na obecność amfetaminy. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy 35-latku kilka kolejnych porcji tego narkotyku.

Następny motorowerzysta, tym razem w stanie upojenia alkoholowego, został zatrzymany kilka godzin później przez policjantów wydziału ruchu drogowego na terenie Polkowic. Wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 53-latka, to blisko 3,5 promila.

Obaj za czyny, o które są podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem.

Przypomnijmy, że w świetle prawa za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających lub w stanie nietrzeźwości - kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

(KWP Wrocław / mg)

Powrót na górę strony