Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na urlopie w Hiszpanii uratował tonącego Irlandczyka

Data publikacji 03.10.2017

Jak wiele emocji i nieprzewidywanych zdarzeń może zdarzyć się podczas urlopu przekonał się podkom. Marcin Jakubczak, Zastępca Komendanta z Gubina, który wspólnie z żoną uratował tonącego mężczyznę. Do zdarzenia doszło na jednej z hiszpańskich wysp. Dzięki szybkiej reakcji małżeństwa, wakacje 48-letniego turysty z Irlandii nie zakończyły się tragicznie. W ramach podziękowania, otrzymali oni od rodziny mężczyzny list z wyrazami ogromnej wdzięczności.

Nic nie wskazywało na to, że końcówka urlopu przyniesie podkom. Marcinowi Jakubczakowi, Zastępcy Komendanta Policji w Gubinie i jego małżonce Annie, tyle emocji. Podczas rodzinnych wakacji na jednej z hiszpańskich wysp, uratowali 48-letniego farmera z Irlandii, ojca czwórki dzieci.

Do zdarzenia doszło w czwartek,  28.09.br., na jednym z hotelowych basenów, w którym pływał 48-letni turysta z Irlandii. W pewnym momencie żona policjanta zauważyła, że mężczyzna zaczyna tonąć. Co chwilę znikał pod wodą wymachując rękoma. Natychmiast powiedziała o tym mężowi. Podkom. Jakubczak bez chwili zawahania rzucił się na ratunek i wydobył z wody tonącego. Udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu, a następnie oczekiwał na przybycie służb medycznych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jeszcze przez kilka dni miał wodę w płucach, ale obecnie jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. 48-latek nadal przebywa w szpitalu.

Nie wiadomo jak zakończyłby się losy turysty, gdyby nie szybka reakcja małżeństwa i prawidłowo udzielona pomoc. W dowód wdzięczności otrzymali oni od rodziny mężczyzny list z wyrazami ogromnej wdzięczności i zaproszeniem do Irlandii. Od tego dnia, rodziny są w stałym kontakcie.

(KWP w Gorzowie/ mw)

  • podkom. Marcin Jakubczak, Zastępca Komendanta z Gubina
  • podkom. Marcin Jakubczak, Zastępca Komendanta z Gubina trzyma list z podziękowaniami
Powrót na górę strony