Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewani o kradzież aut w rękach łódzkich policjantów

Data publikacji 03.10.2017

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzieże pojazdów. Ponadto kryminalnym udało się odzyskać 4 samochody, jakie w ostatnim czasie skradzione zostały z ulic miasta.

W ręce stróżów prawa wpadli 22- i 29-latek, którzy jak wynika ze zgromadzonego materiału dowodowego, trudnili się kradzieżą aut w celu ich późniejszej sprzedaży na części. 2 października 2017 r. około godziny 12:00 przy ul. Prądzyńskiego zatrzymany został młodszy z podejrzewanych. Do jego kompana funkcjonariusze dotarli kilka godzin później. Kryminalni odzyskali również 4 auta o łącznej wartości około 15 tysięcy złotych, które skradzione zostały różnym właścicielom na terenie miasta.

Jak wynika z ustaleń śledczych, przestępczy duet kradł pojazdy m.in. metodą na tzw. linkę, podczepiając je pod inny samochód i holując. W ten sposób auta trafiały do miejsca ich późniejszej rozbiórki. Mężczyźni byli wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko mieniu. Podejrzani jeszcze dziś usłyszą zarzuty.

Za kradzież pojazdu po uprzednim włamaniu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Łodzi / mw)

  • policjant wykonuje czynności
  • policjant wykonuje czynności
  • policjant wykonuje czynności
  • policjant wykonuje czynności z zatrzymanym
  • policjant wykonuje czynności z zatrzymanym
  • policjant wykonuje czynności z zatrzymanym
Powrót na górę strony
Polska Policja