Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzymiesięczny areszt za spowodowanie śmiertelnego wypadku „po pijanemu”

Data publikacji 04.10.2017

W miniony weekend doszło do tragicznego zdarzenia drogowego w miejscowości Gralewo Stare w gminie Raciąż. Osobowe BMW dachowało z trzema osobami w środku. Po przewiezieniu do szpitala 19-letni pasażer zmarł. 21-letni kierujący prowadził samochód mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do tragedi doszło w miniony piątek, 29.09.br., około godziny 17. na drodze w miejscowości Gralewo Stare. Trójka młodych ludzi z gminy Raciąż wsiadła do osobowego BMW. Podczas jazdy kierujący nie dostosował prędkości do istniejących warunków i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Następnie samochód uderzył w słup trakcji elektrycznej i wielokrotnie dachował. BMW zostało doszczętnie skasowane.

21-letniemu kierującemu nic poważnego się nie stało, natomiast dwaj pasażerowie w wieku 19 i 24 lat z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Tam młodszy z mężczyzn na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

Jak się szybko okazało, kierujący BMW prowadził samochód ”na podwójnym gazie”. Badanie trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Do badań została również pobrana krew.

Sąd Rejonowy w Płońsku po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zastosował wobec 21-letniego kierującego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Teraz za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony