Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywiązała psa do drzewa i odjechała

Data publikacji 04.10.2017

Do dwóch lat więzienia grozi 45-latce z gminy Karczmiska za znęcanie się nad zwierzęciem. Kobieta wczoraj po południu przywiozła swojego psa w okolicę ulicy Fabrycznej w Poniatowej gdzie przywiązała do drzewa i pozostawiła własnemu losowi.

Wczoraj, 03.10.br., około godziony 16.00, dyżurny opolskiej policji otrzymał od przypadkowego przechodnia niecodzienną informację. Rozmówca poinformował go o tym, że chwilę wcześniej na parkingu przy ulicy Fabrycznej w Poniatowej zaparkowała auto kobieta. Przyjezdna wyprowadziła z auta psa, przywiązała go na smyczy do drzewa na skraju lasu po czym odjechała. Pozostawione zwierzątko po chwili uwolniło się i uciekło. Na szczęście mężczyzna zapamiętał numery rejestracyjne samochodu właścicelki pieska.

Policjanci w trakcie wykonywanych czynności ustalili, że właścicielką samochodu o podanych przez zgłaszającego numerach jest 45-latka z gminy Karczmiska. Kiedy funkcjonariusze zawitali w domu kobiety, w trakcie rozmowy przyznała się ona do pozostawienia pieska w lesie wyjaśniając, że był on dla niej ciężarem. Kobieta usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony