Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o wymuszanie zwrotu wierzytelności przy użyciu broni zatrzymani

Data publikacji 05.10.2017

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o grożenie pokrzywdzonemu zabójstwem w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności. Napastnicy posiadali przy sobie broń i dodatkowo zniszczyli pojazdy będące na posesji. Jeden z zatrzymanych usłyszał także zarzut posiadania i uprawy marihuany.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie dotyczące wymuszenia zwrotu wierzytelności. Do zdarzenia doszło na terenie Piławy Dolnej. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego ustalili, że grupa trzech mężczyzn w wieku od 19 do 42 lat groziła zawiadamiającemu zabójstwem w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności. Sprawcy mieli posiadać pistolet i strzelać z niego w powietrze. Dodatkowo zniszczyli samochody zaparkowane na posesji.

W wyniku działań podjętych przez dzierżoniowskich funkcjonariuszy ustalone zostało miejsce pobytu podejrzanych. Wspólne działania doprowadziły do zatrzymania tych osób na terenie powiatu ząbkowickiego. W miejscu ich pobytu ujawniono i zabezpieczono granat F1, zamek do broni, 72 sztuki amunicji, sadzonki konopi, a także susz roślinny.

Podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie gdzie usłyszeli zarzuty. Obecnie trwa postępowanie w tej sprawie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • broń i amunicja
  • broń i amunicja
  • broń i amunicja
Powrót na górę strony