Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty dla obcokrajowców za spowodowanie wypadków ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 05.10.2017

Do tych tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych doszło 1 października br. na terenie powiatu kłodzkiego i strzelińskiego. Jadąc ciężarówką po alkoholu na autostradzie A-4 ob. Ukrainy spowodował wypadek z udziałem trzech pojazdów, w wyniku, którego śmieć ponieśli dwaj mężczyźni, a kobieta w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala. Kolejny kierowca tira ob. Litwy na krajowej 8-ce zderzył się z samochodem osobowym, w wyniku czego śmierć na miejscu poniósł jego kierowca, a ciężko ranną pasażerkę przewieziono do szpitala. Obaj mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce na 182 kilometrze autostrady A-4, a brały w nim udział trzy samochody. Policjanci ustalili, że 31-letni obywatel Ukrainy kierujący po alkoholu pojazdem ciężarowym wjechał w jadące przed nim auto osobowe, w którym podróżowały trzy osoby. Dwaj mężczyźni w wieku 21 i 22-lat oraz kobieta w wieku 49- lat. Pojazd ten następnie uderzył w poruszający się przed nim ciągnik siodłowy z naczepą. Niestety w wyniku tego zdarzenia mężczyźni z samochodu osobowego zginęli na miejscu, a kobietę w stanie ciężkim przetransportowano do szpitala.

Badanie kierowcy tira przeprowadzone przez policjantów wykazało 0.5 promila alkoholu w jego organizmie. Później już w toku prowadzonego postępowania biegły medycyny sądowej stwierdził, że w trakcie zdarzenia kierowca ten miał więcej, bo 0,75 promila.

Policjanci zatrzymali 31-letniego kierowcę ciężarówki w policyjnym areszcie.
Sąd na bezie zgromadzonych materiałów podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Usłyszał on wcześniej zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz jazdę pod wpływem alkoholu.

Tego typu tragiczne w skutkach zdarzenie drogowe miało miejsce w tym samym dniu około godziny 16:30 na drodze krajowej numer 8. Wstępnie ustalono, że 29-letni obywatel Litwy, kierowca samochodu ciężarowego, na skrzyżowaniu zderzył się z samochodem osobowym. Autem tym kierował 45-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który w wyniku uderzenia poniósł śmierć na miejscu, a jego pasażerka z ciężkimi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Po szczegółowej analizie tego zdarzenia kierowca tira usłyszał zarzuty umyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i sąd podjął już decyzję o zastosowaniu wobec niego aresztu tymczasowego na 3 miesiące.

Za te przestępstwa mężczyznom grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony