Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg, zatrzymanie, areszt – skradziona toyota warta 134 tys. zł powróci do właściciela

Data publikacji 10.10.2017

Policjanci z powiatu krośnieńskiego, zatrzymali po pościgu kierującego toyotą prius. Jak się okazało, mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, gdyż auto którym kierował zostało skradzione w Niemczech. Ponadto 21-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a w samochodzie przewoził substancje psychotropowe. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Pojazd wartości blisko 134 tys. zł powróci do właściciela.

Policjanci z krośnieńskiej drogówki, pełniąc służbę na terenie gminy Gubin, zauważyli w środę, 4.10.br., pojazd, który jechał o 26 km/h więcej niż powinien. Funkcjonariusz widząc popełnione przez kierowcę wykroczenie drogowe, dał mu znak do zatrzymania się. Mężczyzna obawiając się konsekwencji jakie mogą go spotkać po skontrolowaniu go, zawrócił i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast podjęli pościg za kierowcą toyoty prius. Z pomocą przyszli im dzielnicowi, którzy blokowali jedno ze skrzyżowań w Gubinie. W pewnym monecie kierujący toyotą nie zapanował nad kierownicą i wjechał na pobocze ścinając znak. Brak możliwości dalszej jazdy nie zniechęcił go jednak, gdyż po porzuceniu auta podjął ucieczkę pieszo. Mundurowi ruszyli za nim, zatrzymując go po krótkim pościgu. Jak się okazało, 21-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód którym jechał został skradziony na terenie Niemiec. Wartość skradzionego auta oszacowano na blisko 134 tys. złotych. Ponadto w wyniku przeszukania pojazdu znaleziono w nim kilka tabletek substancji psychotropowych. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Prokurator nadzorujący sprawę po zapoznaniu się z aktami, wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Decyzją sądu, spędzi on kolejne miesiąca w areszcie.

Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów:

- za niezatrzymanie się do kontroli drogowej (art. 178b kodeksu karnego), grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat;

- za kradzież z włamaniem (art. 279 §1 kodeksu karnego) grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10;

- za posiadanie narkotyków (art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii) grozi kara pozbawiania wolności do lat 3.

(KWP w Gorzowie/ mw)

  • policjanci wykonują czynności
  • policjant wykonuje czynności
  • policjant wykonuje czynności
Powrót na górę strony
Polska Policja