Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podważyli legalność 15 samochodów

Data publikacji 10.10.2017

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej w garnizonie stołecznym oraz funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej włączyli się w działania o kryptonimie „Carpol Action 2017” mającymi na celu zwalczanie i ograniczanie transgranicznej przestępczości związanej z kradzieżami pojazdów oraz handlem zamiennymi częściami samochodowymi pochodzącymi z nielegalnych źródeł. Działania odbyły się z inicjatywy Estonii w ramach Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Policjanci garnizonu stołecznego przeprowadzili działania mające na celu zwalczanie i ograniczenie transgranicznej przestępczości związanej z kradzieżami pojazdów oraz handlem zamiennymi częściami samochodowymi pochodzącymi  z nielegalnych źródeł. W ich trakcie funkcjonariusze sprawdzili warsztaty samochodowe, komisy i szroty, gdzie mogło dochodzić do procederu przechowywania skradzionych samochodów lub demontowania ich na części.

Podczas działań policjanci skontrolowali ponad 6,5 tysiąca pojazdów. Biegli podważyli legalność 15 samochodów o szacunkowej wartości 1. 502. 000 złotych. Wśród nich były m .in. bmw x3 i audi s7 skradzione w Niemczech, volvo skradzione w Szwecji, a także lexus gs 300h skradziony w Hiszpanii.  Ponadto zabezpieczyli części samochodowe o wartości około 27 tysięcy złotych.

Na terenie garnizonu działania koordynowali policjanci wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP. Włączyli się w nie funkcjonariusze z komend rejonowych i powiatowych, wydziału ruchu drogowego i wywiadowczo-patrolowego KSP, jak również biegli z zakresu mechanoskopii laboratorium kryminalistycznego, biegli z zakresu mechanoskopii Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, a także funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, wyspecjalizowani w zwalczaniu przestępczości samochodowej.

ea

 

  • Zabezpieczony samochód
  • Zabezpieczony samochód
  • Zabezpieczony samochód
  • Zabezpieczony samochód
  • Zabezpieczony samochód
  • Zabezpieczony samochód
Powrót na górę strony
Polska Policja