Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w kontrabandę tytoniową

Data publikacji 10.10.2017

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Łodzi odnotowali kolejny sukces. W ich ręce wpadło 50 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Sprzedaż tak dużej ilości wyrobów tytoniowych stanowiłoby uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę sięgającą nawet 850 tys. zł.

Od pewnego czasu na łódzki rynek trafiały papierosy niewiadomego pochodzenia, które zapakowane były w firmowe opakowania znanych marek, a nie posiadały polskich znaków akcyzy. Skrupulatna analiza zebranych informacji pozwoliła na ustalenie personaliów osób trudniących się nielegalnym procederem.

Policjanci uderzyli w nieuczciwych „przedsiębiorców” w poniedziałek 9 października br. W efekcie podjętych przez stróżów prawa działań, zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn. Podejrzewani o posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej to mężczyźni w wieku 60 i 49 lat. Mężczyźni wpadli w chwili, gdy zatrzymali się w miejscowości Uniejów, aby przepakować przewożoną kontrabandę.

Podczas przeszukania pojazdów użytkowanych przez obydwu mężczyzn policjanci odnaleźli blisko 14 tys. paczek papierosów. Aby pomieścić tak dużą ilość wyrobów tytoniowych podejrzewani rozmontowali niektóre elementy swoich samochodów – m.in. tylne siedziska i wykładziny bagażników. W związku z przypuszczeniem, że część towaru może znajdować się w innym miejscu, kryminalni przeszukali teren posesji użytkowanej przez 49-latka mieszczącej się w innym województwie. Tam znaleźli kolejne 36 tys. paczek papierosów.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. W przeszłości byli karani za przestępstwa akcyzowe. Jeszcze dziś usłyszą zarzut paserstwa akcyzowego, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Łodzi / ig)

  • Zabezpieczone papierosy
  • Zabezpieczone papierosy
  • Zabezpieczone papierosy
Powrót na górę strony