Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o oszustwo bankowe

Sopoccy policjanci wyjaśniają sprawę oszustw bankowych. Pod koniec sierpnia tego roku z konta klienta jednego z banków zaczęły „ znikać” pieniądze. Do prowadzonej sprawy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zatrzymali 4 mężczyzn. Łupem przestępców padło ponad 2 mln zł. Policjanci odzyskali część wyłudzonych pieniędzy. Po zarzutach, które mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Sopocie, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 3 z nich. Wobec jednego zastosowano dozór. Podejrzanym o oszustwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a osoba podejrzana o paserstwo może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Sopocie współpracując z pracownikami jednego z banków zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 24-27 lat, którzy wyłudzili z konta klienta banku ponad 2 mln zł.

Podczas prowadzonego postępowania policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego ustalili, że pieniądze zostały przelane na konta tzw. „słupów”, którzy wypłacali je z banku. Policjanci 31 sierpnia tego roku wiedząc, że do banku zgłosi się jeden z podejrzewanych przez nich mężczyzna, by zrealizować wypłatę w wysokości blisko pół miliona złotych, zorganizowali zasadzkę. W ręce policjantów trafił 27-letni mężczyzna, a potem kolejno jego wspólnicy, których policjanci zatrzymywali w różnych częściach Trójmiasta.

Funkcjonariusze podczas zbierania materiału dowodowego ustalili, że jeden z mężczyzn miał podrobione dokumenty i posłużył się nimi przy potwierdzaniu zleceń. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy oraz prokuratora, który oprócz nadzoru nad pracą Policji w tej sprawie polecił zablokowanie rachunku bankowego pokrzywdzonego, udaremniono kolejną zleconą transakcję.

Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Sopocie. Trzech z nich usłyszało zarzut oszustwa, czwarty mężczyzna zarzut paserstwa. Sąd na podstawie materiału dowodowego zebranego przez sopockich policjantów zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 3 z nich, a wobec jednego zastosował dozór.

Głównym podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a osoba podejrzana o paserstwo może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Z konta bankowego pokrzywdzonego, członkowie grupy ukradli ponad 2 mln złotych. W trakcie śledztwa, odzyskano ok. 500 tys. zł.

(KWP w Gdańsku / mg)

  • Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o oszustwo bankowe
  • Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o oszustwo bankowe
  • Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o oszustwo bankowe
  • Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o oszustwo bankowe

Film Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o oszustwo bankowe

Opis filmu: Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o oszustwo bankowe

Powrót na górę strony