Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie oszustów bankowych poszukiwanych przez Interpol

Data publikacji 30.03.2006

Policja zatrzymała dwóch obywateli Łotwy, którzy na terenie Polski dokonywali wypłat z kont bankomatowych właścicieli, których dane uzyskali i posiadali nielegalnie.

Obaj mężczyźni – Konstanty W. lat 27 oraz Juris S. lat 28, poszukiwani za oszustwa bankowe na terenie Łotwy, po przyjeździe do Polski na terenie Lublina i Białegostoku dokonali ok. 40 wypłat z bankomatów na sumę ok. 7000 zł.

Byli poszukiwani przez Interpol, Łotwa wydała za nimi listy gończe. Działali od maja 2005 r. do chwili zatrzymania tj. do 27 marca 2006 r. Oszuści w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przy pomocy sprzętu elektronicznego nanosili na pasek magnetyczny uzyskane wcześniej w nielegalny sposób dane elektroniczne. Pozwalało im to wypłacać pieniądze różnych klientów banków. Policja zabezpieczyła w wynajmowanym mieszkaniu przy ul. Leonarda w Lublinie, laptop, czytnik kart oraz 37 nieautentycznych kart płatniczych. Zebrany materiał dowodowy potwierdza, że oszuści działali na terenie Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. Ustalono, że zatrzymani współpracowali z obywatelem Łotwy, który udostępniał im dane właścicieli kont oraz ich numery PIN.

Jeden z zatrzymanych Konstanty W. w dniu 27 marca 2006r. posłużył się przerobionym prawem jazdy i paszportem, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Za oszustwo fałszowania środków płatniczych obu zatrzymanym grozi od 5 do 25 lat pozbawienia wolności. Wczoraj wobec obu mężczyzn Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Powrót na górę strony