Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja i banki wspólnie przeciwko oszustom

Data publikacji 13.10.2017

Współdziałanie pracowników banków z policjantami skutkuje blokowaniem przelewów gotówki na konta oszustów. Natychmiastowa reakcja przedstawicielki Credit Agricole Bank Polska S.A. w Inowrocławiu, spowodowała to, że seniorka nie straciła pieniędzy.

Do Credit Agricole Bank Polska S.A. w Inowrocławiu dwa dni temu (11.10) przyszła kobieta. Chciała pilnie przelać z konta swoje oszczędności na inne konto. Faktem tym zainteresowała się pracownica banku, która podczas rozmowy zorientowała się, że kobietę próbuje ktoś oszukać i okraść. O swoich podejrzeniach niezwłocznie powiadomiła policję. To dzięki czujności tej pracownicy, seniorka nie straciła gotówki. Policjanci ustalili, że do mieszkanki Inowrocławia zadzwonił mężczyzna. Podał się za policjanta i powiadomił ją, że konto kobiety zostało zablokowane. Aby „ratować” swoje oszczędności, musi ona pilnie przelać pieniądze na podane przez mężczyznę konto. Cała historyjka była oczywiście fikcją.

Tego samego dnia do inowrocławskiej policji dotarły sygnały o trzech podobnych przypadkach kontaktowania się osób z mieszkańcami miasta. Podawały się one za policjantów, czy innych funkcjonariuszy, którzy nakłaniali ludzi do przelania pieniędzy na inne konta. Inowrocławianie nie dali się naciągnąć. Informowali natychmiast o takich telefonach policję.

Przypominamy!

  • Warto wiedzieć, że metody stosowane przez oszustów są przez nich samych modyfikowane i „udoskonalane”. Dlatego trzeba mieć świadomość, jak próbują oni działać.
  • Uważaj na oszustów! Oni dzwonią najczęściej do osób na telefony stacjonarne. Zdarza się, że udają wnuka, policjanta lub funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji.

Pamiętaj:

  1. Nie ufaj osobom podającym się telefonicznie za policjanta, który twierdzi, że prowadzi tajną akcję. O takich sprawach policja nigdy nie informuje.
  2. Nie przekazuj gotówki osobom, których nie znasz.
  3. Gdy ktoś dzwoni w sprawie pieniędzy i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie powiadom policję, nr telefonu alarmowego 997 i 112!

 

 

Powrót na górę strony