Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

14 pseudokibiców zatrzymanych

Data publikacji 16.10.2017

W piątek na stadionie Ruchu Chorzów rozegrany został mecz pomiędzy miejscowym klubem a Rakowem Częstochowa. Niestety nie należał on do spokojnych. 14 pseudokibiców Rakowa zostało zatrzymanych i trafiło do policyjnego aresztu.

Chorzowscy policjanci, wspierani przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji, zabezpieczali piątkowy mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Rakowem Częstochowa. Choć pierwsza połowa przebiegła spokojnie, to niestety od samego początku drugiej, kibice drużyny gości pokazali jak nie należy kibicować. Najpierw połamali krzesełka na swoim sektorze, którymi następnie obrzucili służbę ochrony i interweniujących policjantów. Kilkukrotnie próbowali również przedostać się na murawę. Bezpośrednio po meczu 14 pseudokibiców Rakowa Częstochowa zostało zatrzymanych. Zarzuty usłyszało już 9 z nich. Teraz o ich losie zdecyduje sąd.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy analizują zapisy z kamer i trwa identyfikacja kolejnych pseudokibiców, którzy dopuścili się naruszenia prawa. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie.

(KWP w Katowicach / mw)

  • policyjny pluton konny i radiowóz
  • zabezpieczenie meczu
  • policyjny pluton konny
  • policjanci zabezpieczają przemarsz kibiców
  • policyjny pluton konny
  • policjanci zabezpieczają przemarsz kibiców

Film 14 pseudokibiców zatrzymanych

Pobierz plik 14 pseudokibiców zatrzymanych (format mp4 - rozmiar 26.96 MB)

Powrót na górę strony