Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Wałbrzycha i Lubania uderzyli w nielegalny hazard

Data publikacji 16.10.2017

Kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych zostały zarekwirowane przez dolnośląskich policjantów. Funkcjonariusze z Wałbrzycha i Lubania w trakcie prowadzonych działań zabezpieczyli 8 automatów do gier. Straty Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością są szacowane na kilkaset tysięcy złotych. Za przestępstwo karno-skarbowe grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Realizując informację własną policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wraz z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu ustalili, że 24-letni wałbrzyszanin organizował gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia. W toku czynności procesowych mundurowi zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów hazardowych o wartości 10 tysięcy złotych oraz pieniądze przeznaczone na wypłaty dla graczy w kwocie blisko 5 tysięcy złotych. Wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku została oszacowana na kwotę 500 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Natomiast policjanci Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej w Lubaniu oraz funkcjonariuszy Kontroli Celno-Skarbowej ze Zgorzelca przeprowadzili akcję mającą na celu likwidację salonów gier działających niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych. W ramach wykonanych czynności ujawniono na terenie Lubania 3 automaty do gier hazardowych, które zostały zabezpieczone przez służbę celno-skarbową. Szacowana wartość zabezpieczonych automatów to ponad 36 tysięcy złotych.

Po nowelizacji Ustawy o grach hazardowych, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku właścicielowi lokalu oraz właścicielowi automatów grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony