Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna rozlewnia spirytusu zlikwidowana

Data publikacji 17.10.2017

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP zlikwidowali działającą na dużą skalę nielegalną rozlewnię spirytusu kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy, a w niej ponad 3 tys. litrów alkoholu bez znaków akcyzy oraz sprzęt do jego produkcji. Zatrzymano 44-letniego właściciela firmy oraz dzień wcześniej 31-letniego obywatela Ukrainy, który w samochodzie i garażu ukrywał spirytus i papierosy bez znaków akcyzy. Obaj usłyszeli już zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem.

Dwudniowa realizacja zaczęła się 10 października około 16.30 w miejscowości Zakręt. Policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP wspierani przez funkcjonariuszy stołecznego wydziału ruchu drogowego zatrzymali 31-letniego obywatela Ukrainy, który przewoził fiatem ducato wyroby alkoholowe bez akcyzy. W przestrzeni ładunkowej pojazdu odkryto 250 litrów butelek o pojemności litra oraz 72 butelki pojemności 5 l, wszystkie z zawartością spirytusu. Łącznie było to 610 litrów alkoholu. Samochód oraz towar został zabezpieczony do dalszych czynności procesowych. Tego samego dnia, w toku kolejnych działań, tym razem w Warszawie, w garażu na Pradze Południe, który użytkował zatrzymany, funkcjonariusze znaleźli jeszcze 110 paczek papierosów bez znaków akcyzy. One również zostały zabezpieczone i przewiezione do jednostki Policji.

Kontynuując czynności w tej sprawie, następnego dnia przed południem policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP w niewielkiej miejscowości w powiecie siedleckim zlikwidowali działającą na dużą skalę nielegalną rozlewnię spirytusu. W środku odkryli maszynę do rozlewania alkoholu, około 3.300 l spirytusu w trzech pojemnikach o pojemności 1 tys. l, około 30 l nieznanej substancji, ponad 20 tys. pustych litrowych butelek, 4.800 pustych butelek o pojemności 5 l, 39 pustych butelek o pojemności 1 tys. l, filtry węglowe, filtry flizelinowe, worki oraz kartony z żółtymi, czerwonymi i białymi nakrętkami. Na miejscu zatrzymano właściciela firmy – 44-letniego Rafaela S.

Całość zgromadzonej dokumentacji oraz zatrzymanych przekazano do południowo-praskiej komendy rejonowej Policji, która  prowadzi dalej postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Południe. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut z art. 44 ust. 1 Ustawy z 18 października 2006 r. o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych. Objęci są policyjnym dozorem.

ak

Art. 44. Ustawy z 18 października 2006 r. o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych ust 1. Kto bez wymaganego wpisu do rejestru wyrabia lub rozlewa napoje spirytusowe, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

Film Nielegalna rozlewnia spirytusu zlikwidowana

Pobierz plik Nielegalna rozlewnia spirytusu zlikwidowana (format mp4 - rozmiar 4.4 MB)

Powrót na górę strony