Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tak wyglądała zamordowana kobieta

Data publikacji 30.03.2006

W grudniu 2005 roku w Krakowie odnaleziono okaleczony kobiecy korpus. W lutym 2006 roku w tym samym mieście dokonano kolejnego makabrycznego odkrycia, tym razem kobiecej głowy. Badania DNA potwierdziły, że obydwie części ciała należały do tej samej ofiary. Na podstawie czaszki wykonano rekonstrukcje, dzięki którym wiadomo już jak wyglądała jej twarz.

8 grudnia 2005 r. w rejonie Parku Jerzmanowskich w Krakowie znaleziono okaleczony korpus zwłok kobiety. Zwłoki pozbawione były kończyn oraz głowy. Korpus posiadał znaki szczególne: znamię pomiędzy piersiami, stare zabliźnione ślady na prawym ramieniu prawdopodobnie pochodzące od przypalania i pooperacyjną pionową bliznę na wysokości pępka.

W nocy z 9/10 lutego, w okolicach ulicy Bodzanowskiej w Krakowie przypadkowe osoby natknęły się na leżącą kilka metrów od drogi ludzką głowę. Głowa trafiła do zakładu medycyny sądowej. Przeprowadzone badania DNA potwierdziły że korpus kobiety i znaleziona później głowa są tym samym ciałem. Jednocześnie, na podstawie znalezionej czaszki wykonano dwie rekonstrukcje twarzy kobiety. Jedną z nich wykonał Instytut Ekspertyz Sadowych w Krakowie, natomiast drugą Zakład Medycyny Sądowej w Poznaniu.

Na podstawie tych rekonstrukcji wiemy, że kobieta była w wieku około 50 lat, miała około 160 cm wzrostu, ciemne włosy oraz widoczne na twarzy uszkodzenia – m.in. złamany nos, a obrażenie to mogło powstać około dwóch lat wcześniej.

Prowadzący sprawę policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie , uprzejmie proszą wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości tej kobiety lub przyczynić się do zatrzymania sprawcy jej zabójstwa o kontakt osobisty z wydziałem dochodzeniowo – śledczym KWP w Krakowie, ul. Mogilska 109, lub telefoniczny nr 0800 -131- 333 lub 0693- 884-862

Powrót na górę strony