Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Alkohol i papierosy bez akcyzy zabezpieczyli policjanci w mieszkaniu seniora

Data publikacji 18.10.2017

Ponad 3600 sztuk papierosów oraz 20 litrów alkoholu bez akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z powiatu świdnickiego działając wspólnie funkcjonariuszami Służby Celnej z Wałbrzycha. Nielegalny towar w swoim mieszkaniu posiadał 80-letni mieszkaniec Świebodzic, który zajmował się prawdopodobnie także jego rozprowadzaniem. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowano wstępnie na kwotę ponad 3.5 tys. zł. Za tego typu czyny grozić może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

16 października br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Świebodzicach prowadząc wspólne działania z celnikami z Wałbrzycha odwiedzili 80-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego w związku z podejrzeniem posiadania kontrabandy. Ustalenia potwierdzały, że mężczyzna ma zajmować się rozprowadzaniem papierosów i alkoholu bez polskich znaków akcyzowych.

W wyniku przeprowadzonej kontroli mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych policjanci ujawnili ponad 3.6 tys. sztuk papierosów oraz 20 litrów nielegalnego alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia i usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Dalsze czynności prowadzić będą teraz funkcjonariusze Służby Celnej.

Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego, 80-latkowi grozić może kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do lat 3.

(KWP Wrocław / mg)

Powrót na górę strony