Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na kasjerkę banku odpowie za swój czyn

Data publikacji 30.03.2006

W wyniku podjętych działań operacyjnych nakielscy policjanci zatrzymali sprawcę napadu rabunkowego na kasjerce Banku Spółdzielczego w Nakle. Do przestępstwa doszło w mieście 13 stycznia br o 07:40 przy ul. Dąbrowskiego. Sprawca na przejściu dla pieszych podszedł do poszkodowanej i po oblaniu jej twarzy i rąk żrącym płynem wyrwał torebkę z pieniędzmi i uciekł.

W tym czasie kobieta przenosiła pieniądze - przeznaczone na wypłatę zasiłków dla bezrobotnych - z banku do punktu kasowego w Powiatowym Urzędzie Pracy. Napastnik działał błyskawicznie. Całe zdarzenie trwało około 10 minut. Oblaną żrącym płynem kasjerkę natychmiast przewieziono do szpitala.

Po napadzie policjanci pracujący nad sprawą skrupulatnie sprawdzali każdą otrzymaną informację. Wielokrotnie analizowali całe zdarzenie, by w końcu natrafić na ślad sprawcy. 29 marca br. rano zatrzymali 27-letniego mieszkańca Nakła pod zarzutem dokonania tego napadu. Sprawca sam od jakiegoś czasu nie pracował więco dbierał zasiłek dla bezrobotnych w Powiatowym Urzędzie Pracy. Stąd wiedział w jakich godzinach kasjerka przynosi pieniądze do urzędu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego.

Za rozbój - art. 280 par. 1 Kodeksu Karnego – grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Powrót na górę strony