Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Próbowali wyłudzić pieniądze od seniorów!

Data publikacji 20.10.2017

Do kilkunastu prób oszustw doszło dziś na terenie naszego regionu. Oszuści dzwoniąc do seniorów przedstawiali się jako policjanci. Na szczęście intuicja, zdrowy rozsądek i zimna krew uchroniły seniorów od utraty gotówki. Niestety wczoraj w Lublinie mieszkanka miasta straciła 17 tys. zł. po tym, jak uwierzyła, że jej syn został zatrzymany przez Policję. Oszust przekonywał, że pieniądze są potrzebne, by syna wypuścić na wolność. Gotówkę przekazała nieznanemu mężczyźnie. Apelujemy o ostrożność!

   Dzisiaj oficerowie dyżurni Policji w Zamościu i Łukowie otrzymali w sumie kilkanaście zgłoszeń od mieszkańców. Dotyczyły one  usiłowania wyłudzenia pieniędzy. Oszuści dzwonili na numery stacjonarne seniorów przedstawiając się za policjantów. Twierdzili, że rozpracowują grupę oszustów, którzy blokują konta bankowe. Informowali rozmówców, że prowadzą czynności związane z zatrzymaniem grupy dokonującej fałszerstw dokumentów tożsamości, za pomocą których mieli oni wypłacać pieniądze z kont bankowych pokrzywdzonych. Następnie rozpytywali co do posiadanych kont oraz zgromadzonych środków pieniężnych. W innym przypadku mówili, że istnieje konieczność stawiennictwa na komendzie w związku z rozbiciem zorganizowanej grupy przestępczej.

   Na szczęście wszystkie te próby oszustwa skończyły się niepowodzeniem przestępców.  Dzięki świadomości osób starszych, które o swoich podejrzeniach natychmiast informowały Policję oraz informacjom przekazywanym do placówek bankowych  pracowników, oszustom nie udało się zrealizować swoich zamiarów. Nikt nie stracił swoich oszczędności.  

   Niestety wczoraj w Lublinie 17 tys. zł. straciła kobieta,  po tym, jak uwierzyła, że jej syn został zatrzymany przez Policję.  Oszust przekonywał, że pieniądze są potrzebne, by syna wypuścić na wolność. Zebraną szybko gotówkę przekazała pod drzwiami mieszkania nieznanemu mężczyźnie.

                                           

   UWAGA!!! Apelujemy o ostrożność w kontaktach z osobami, których nie znamy. Nasza czujność i ograniczone zaufanie może uchronić Nas przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze. Pamiętajmy, iż policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, nie informują również telefonicznie o szczegółach spraw, które prowadzą. Gdy ktoś dzwoni w takich sprawach i masz podejrzenie, że może być to oszustwo, powiadom Policję dzwoniąc pod numery: 997 lub 112.  

 

Powrót na górę strony