Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Było... nie minęło" - Spotkanie Miłośników Historii

Data publikacji 22.10.2017

„Było...nie minęło" - Spotkanie Miłośników Historii to wydarzenie, którego tematyka nawiązuje do programu „Było... nie minęło" - Kroniki Zwiadowców Historii, którego autorem jest Pan Adam Sikorski. Podczas wydarzenia Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie prezentowała zbiory historyczne z zasobów Izby Pamięci tj. dokumenty, sprzęt techniki policyjnej, umundurowanie, sprzęt techniki biurowej, zbiory biblioteczne oraz środki transportu. W spotkaniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie reprezentował I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie mł. insp. Paweł Paździor.

Spotkanie Miłośników Historii to wydarzenie, którego tematyka nawiązuje do programu „Było... nie minęło" - Kroniki Zwiadowców Historii. Jego autorem jest Pan Adam Sikorski.

W uroczystym otwarciu spotkania Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie reprezentował I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie mł. insp. Paweł Paździor.

Spotkanie odbyło się wczoraj i dzisiaj na terenie Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnego Targów Lublin S.A. przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie. Udział w nim wzięli grupy rekonstrukcji historycznych, modelarze, kolekcjonerzy monet, znaczków i militariów, muzealnicy, wydawnictwa historyczne, eksploratorzy, odkrywcy zagadek oraz historycy. „Było… nie minęło” to przede wszystkim okazja do rozmowy o naszej narodowej historii, ale również obejrzenia wielu unikatowych eksponatów pojazdów, samolotów, broni, sprzętu i umundurowania wojskowego.

Podczas wydarzenia Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie prezentowała zbiory historyczne z zasobów Izby Pamięci tj. dokumenty, sprzęt techniki policyjnej, umundurowanie, sprzęt techniki biurowej, zbiory biblioteczne oraz środki transportu (Uaz 469, Polonez Caro Plus 1,6 GSI oraz motocykl Honda CBX 750 P).

Przez dwa dni towarzyszyli nam członkowie zespołu kolekcjonerów i rekonstruktorów milicji obywatelskiej i wczesnej Policji, którzy prezentowali przekrojowo mundury od lat 50 do lat 90 ubiegłego wieku.

(KWP w Lublinie / wsz)

  • „Było... nie minęło" - Spotkanie Miłośników Historii
  • „Było... nie minęło" - Spotkanie Miłośników Historii
  • „Było... nie minęło" - Spotkanie Miłośników Historii
  • „Było... nie minęło" - Spotkanie Miłośników Historii
  • „Było... nie minęło" - Spotkanie Miłośników Historii
Powrót na górę strony