Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne piłkarskie derby Śląska

Data publikacji 23.10.2017

Kilkuset policjantów z katowickiej komendy miejskiej, oddziału prewencji oraz mundurowych z innych śląskich miast brało udział w zabezpieczeniu meczu piłkarskiego pomiędzy drużynami GKS-u Katowice i Ruchu Chorzów. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy oraz mieszkańców miasta. Stadion przy Bukowej ugościł ponad 7 tys. kibiców. Podczas zabezpieczenia na mieście nie doszło do poważnych zakłóceń porządku.

Wczoraj, 22.10.br., w Katowicach, na stadionie przy ulicy Bukowej odbywały się piłkarskie derby Śląska pomiędzy drużynami GKS-u Katowice i Ruchu Chorzów. W zabezpieczeniu imprezy udział wzięli policjanci prewencji, ruchu drogowego, sztabu policji oraz kryminalni z katowickiej komendy miejskiej, komendy wojewódzkiej oraz z innych jednostek śląskiego garnizonu, a także mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Policjanci zabezpieczali m.in. rejon stadionu, trasy przejazdu kibiców, dworce i szlaki komunikacyjne.

Kierowcy mogli spotkać się z utrudnieniami na drogach dojazdowych do stadionu, ale wynikało to z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprezy, kierowcom korzystającym ze śląskich dróg oraz mieszkańcom. Podczas zabezpieczenia nie doszło do żadnych poważnych zakłóceń bezpieczeństwa i porządku publicznego, jednak do naruszenia prawa doszło na samej imprezie masowej. Kibice gospodarzy podczas meczu odpalili race dymne i świetlne. Teraz policjanci z Katowic prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Za posiadanie materiałów pirotechnicznych, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Bezpieczne piłkarskie derby Śląska
  • Bezpieczne piłkarskie derby Śląska

Film Bezpieczne piłkarskie derby Śląska

Pobierz plik Bezpieczne piłkarskie derby Śląska (format mp4 - rozmiar 13.14 MB)

Powrót na górę strony