Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli kobiecie, która wracając z przedszkola po odprowadzeniu dziecka, zasłabła w drodze do domu

Data publikacji 23.10.2017

Kobieta odprowadziła dziecko do przedszkola i drodze powrotnej zasłabła. Na szczęście całą sytuację zauważyli policjanci z powiatu górowskiego, jadący na interwencję. Natychmiast pomogli kobiecie. Ponieważ wezwana karetka jechała z Głogowa, obawiając się o jej życie, funkcjonariusze zdecydowali, że sami podwiozą kobietę do przychodni lekarskiej. Po udzieleniu pomocy przez lekarza w przychodni, kobieta została przewieziona karetką do szpitala.

 Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Górze zostali skierowani przez dyżurnego jednostki na interwencję w jednej z miejscowości gminy Góra. Jadąc we wskazane miejsce zauważyli opartą o znak drogowy kobietę.

Funkcjonariusze natychmiast zawrócili. Gdy zatrzymali radiowóz, okazało się, że kobieta źle się poczuła i uskarżała się na ból w klatce piersiowej. Policjanci zabrali panią do radiowozu i wezwali pogotowie ratunkowe.

Po otrzymaniu informacji, że karetka pogotowia została wysłana z Głogowa, w trosce o zdrowie i życie oraz szybkie dalsze udzielenie fachowej pomocy, po powiadomieniu dyżurnego, funkcjonariusze zdecydowali, że sami podwiozą ją do przychodni lekarskiej w Górze.

Okazało się, że 29-letnia mieszkanka Góry chwilę wcześniej odprowadziła dziecko do przedszkola i w drodze powrotnej do domu zasłabła. Po udzieleniu pomocy przez lekarza w przychodni została przewieziona karetką do szpitala.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony