Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna obława i zatrzymanie – 36-latek usłyszał zarzut zabójstwa

Data publikacji 23.10.2017

Kilkugodzinna obława i zatrzymanie na terenie kompleksu leśnego podejrzewanego o zabójstwo to efekt skutecznych działań żagańskich i iłowskich policjantów. Prokurator po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przedstawił 36-letniemu mężczyźnie zarzut zabójstwa. Ponadto do sądu wpłynął wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego przez Policję mężczyzny, któremu za popełnione przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W piątek (20 października) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał zgłoszenie o znalezieniu w jednym z mieszkań w Gozdnicy zwłok mężczyzny z raną głowy. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej, a następnie policjanci z Żagania. Oględziny miejsca zdarzenia i oględziny zwłok 58-letniego mężczyzny zostały przeprowadzone przez policjantów pionu dochodzeniowo-śledczego i techników kryminalistyki z udziałem ekspertów z Laboratorium Kryminalistycznego w Gorzowie Wlkp. i biegłego z zakresu medycyny sądowej, pod nadzorem Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Żaganiu. W czasie działań prowadzonych w tej sprawie policjanci zatrzymali do wytrzeźwienia i wyjaśnienia dwóch mężczyzn i jedną kobietę, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem. Policjanci rozpoczęli też poszukiwania 36-letniego mieszkańca Gozdnicy, podejrzewanego o zamordowanie mężczyzny. Z informacji które zdobyli policjanci wynikało, że chce on wydostać się z Gozdnicy i uciec. Został ogłoszony alarm całej jednostki i do Gozdnicy zostali skierowani policjanci wszystkich pionów, których wspierali funkcjonariusze z oddziałów prewencji. Do działań poszukiwawczych został również użyty pies tropiący. Po kilkugodzinnej obławie policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który został przewieziony do policyjnego aresztu.

W czasie weekendu policjanci doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu osoby zatrzymane do tej sprawy. Po zebraniu materiału dowodowego i wielogodzinnych działaniach śledczych prokurator przedstawił zarzut zabójstwa zatrzymanemu w obławie 36-latkowi. Prokurator po przesłuchaniu podejrzanego złożył do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. W poniedziałek (23.10) Sąd Rejonowy w Żaganiu rozpatrzy wniosek o areszt mężczyzny podejrzanego o zabójstwo. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności

 

Źródło: podinsp. Sylwia Woroniec

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.5 MB)

Powrót na górę strony