Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zwłoki zakopane na działce

Data publikacji 30.03.2006

Nocą 27 marca 2006r. w Chełmży na klatce schodowej budynku wielorodzinnego przy ul. Chełmińskiej 28-letni Artur W. , podczas awantury ugodził nożem w brzuch 23-letniego mieszkańca tego miasta. Młody mężczyzna trafił do szpitala, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Policjanci , którzy przybyli na miejsce zdarzenia zatrzymali sprawcę.

Zatrzymany mężczyzna był pijany. W wydychanym powietrzu stwierdzono u niego ponad 2,0 promile alkoholu. Policjanci ustalili świadków zdarzenia, przesłuchali lokatorów budynku, w tym konkubinę Artura W., 20-letnią Agnieszkę Ł.

To przestępstwo zbulwersowało mieszkańców powiatu. Był to drugi przypadek awantury z użyciem noża i usiłowania zabójstwa w ostatnim czasie. Wcześniej podobne zdarzenie miało miejsce w marcu br. w altance przy ul. Bielańskiej w Toruniu. Policja zatrzymała wówczas i doprowadziła do sądu 38-letnią kobietę, która ugodziła nożem swego 45-letniego konkubenta.

Policjanci wykonujący czynności w sprawie przestępstwa dokonanego w Chełmży ustalili, że w libacjach alkoholowych wraz z Arturem W. brała udział także 49-letnia Jadwiga R. Jej zaginięcie zgłoszone zostało policji 24 marca br. Funkcjonariusze sprawdzili w czyim towarzystwie widziano ją po raz ostatni i skojarzyli, że mógł to być aresztowany przez sąd Artur W. Policjanci ustalili fakty z dn. 21 03.br. tj. z dnia kiedy po raz ostatni widziana była Jadwiga R. Prowadzenie tych czynności było wyjątkowo trudne z uwagi na środowisko z jej otoczenia. Osoby, z którymi się kontaktowała to na ogół nadużywający alkoholu, bezrobotni, a często także i bezdomni, notowani za przestępstwa kryminalne ludzie.

Kolejne czynności potwierdziły przypuszczenia policjantów. Niezwłocznie ustalili oni, że aresztowany użytkował działkę przy ul. Polnej w Chełmży. Z ustaleń wynikało, że Jadwiga R. mogła tam przebywać.

Przeszukanie tego miejsca, w tym altanki doprowadziło do potwierdzenia, że kobieta może nie żyć. Wczoraj na terenie działki znaleziono miejsce, gdzie zakopane były zwłoki zaginionej Jadwigi R. Działkę i altankę poddano szczegółowym oględzinom. Po odkryciu zwłok policjanci zatrzymali w areszcie i dziś doprowadzą do prokuratury 20-letnią Agnieszkę Ł., konkubinę użytkownika działki Artura W. Na dziś zaplanowana jest sekcja zwłok Jadwigi R., która wykaże co było przyczyną śmierci kobiety.

Policja pod nadzorem prokuratury kontynuuje czynności .

Powrót na górę strony