Sukces stołecznych policjantów na Mistrzostwach Policji w Judo w CSP Legionowo

Data publikacji 24.10.2017

W Centrum Szkolenia Policji 20 października 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Policji w Judo. Udział w zawodach wzięło 57 reprezentantów z jednostek Policji oraz zaprzyjaźnionych służb mundurowych. Najlepsze wśród kobiet okazały się kom. Inga Kołodziej (do 63kg) oraz st. sierż. Dorota Sikora (powyżej 63kg), a drugie miejsce wśród mężczyzn w kategorii wagowej do 66 kg zajął st. sierż. Kamil Sułek.

Mistrzostwa Policji w Judo, które odbyły się w CSP w Legionowie 20 października br. to zawody, które na dobre wpisały się już w kalendarz imprez sportowych naszej formacji. W tym roku rywalizowali ze sobą reprezentanci Policji, Biura Ochrony Rządu, Służby Więziennej, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej oraz -  po raz pierwszy - Wojska Polskiego. Łącznie rywalizowało ze sobą aż 57 zawodników.

Zacięta walka rozegrała się szczególnie w 2 kategoriach kobiecych: do 63 kg i powyżej 63 kg oraz w kategorii wagowej mężczyzn do 66 kg. W tych trzech konkurencjach wzięli udział nasi reprezentanci.

Najlepszą zawodniczką została st. sierż. Dorota Sikora z KRP Warszawa V, zwyciężczyni kategorii powyżej 63 kg, która w pięknym stylu wygrała wszystkie pojedynki przez Ippon (najwyższa punktacja w judo). W tej samej kategorii wagowej (powyżej 63 kg) drugie miejsce zajęła Izabela Lubczyńska – Kamińska z KWP Wrocław, a trzecie ex aequo:  Magdalena Albrecht z KWP w Katowicach oraz Izabela Pyra z KWP w  Łodzi.

W kategorii wagowej do 63 kg pierwszą lokatę zajęła także reprezentantka Komendy Stołecznej Policji – kom. Inga Kołodziej z WDZ KSP, drugie - Milena Ciemieniewska z Nadwiślańskiego Oddizału Straży Granicznej, a trzecie – Agnieszka Bergier-Karkosz z KWP Katowice.

Bardzo dobrze zaprezentował się także st. sierż. Kamil Sułek z WDZ KSP, który w swojej kategorii wagowej (do 66 kg) zajął drugie miejsce. Wyprzedził go Patryk Ziembikiewicz z KWP Poznania. Trzecią lokatę ex aequo zajęli: Dominik Jędryka z CSP w Legionowie oraz Marcin Kunysz ze Służby Więziennej.

Policjanci reprezentujący Komendę Stołeczną Policji dzięki temu, że zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach wagowych, uplasowali się na II miejscu w Klasyfikacji Drużynowej. Pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca KWP w Katowicach, a trzecie - KWP w Gdańsku.

W ceremonii dekoracji, w zastępstwie Komendanta Stołecznego Policji, uczestniczył Naczelnik Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP insp. Sławomir Cosowski, a Sędzią Głównym zawodów był podinp. Marcin Pałka z KRP Warszawa VII.