Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: 35 Mistrzostwa Świata Policjantów w Halową Piłkę Nożną w Holandii

Data publikacji 24.10.2017

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zrzeszeni w IPA Region Olsztyn, uczestniczyli w 35 Mistrzostwach Świata w Halową Piłkę Nożną w Holandii. Zmagania piłkarskie nasza drużyna zakończyła rozgrywki na 1/16 rozgrywek. Tylko dwie drużyny z Polski znalazły się na takim etapie. Gratulujemy naszym chłopakom.

W dniach 09-13.10.2017r., 12 policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, zrzeszonych w IPA Region Olsztyn, wzięło udział w Mistrzostwach Świata Policjantów w Halowej Piłce Nożnej rozgrywanych w Eibergen w Holandii. Jest to największy na świecie turniej piłki nożnej dedykowany dla służb mundurowych, a tegoroczny był już jego 35 edycją. Turniej rozgrywany był w 4 kategoriach: mężczyźni open, 35+, 45+, a także open kobiet. W tym roku na turniej przybyło ponad 200 zespołów z całego świata w tym 11 z naszego kraju. Ilość uczestników zamykała się liczbą niemal 3000 co świadczy o ogromnej popularności tej imprezy. Jak zapewniał organizator turnieju zgłoszeń w tym roku było o wiele więcej niż miejsc dlatego też musiano dokonać selekcji zespołów rezygnując z zaproszenia dla wielu chętnych. Mecze były rozgrywane w kilku miastach na 6 salach, zaczynały się po godz. 7, a kończyły po godzinie 20. W sumie rozegrano 742 spotkania w których strzelono aż 2637 goli.

Uroczyste rozpoczęcie turnieju odbyło się w Eibergen. Na tamtejszej hali widowiskowo-sportowej miały okazję pokazać się wszystkie drużyny, które wzorem zaczerpniętym z największych imprez sportowych na świecie, przemaszerowały za swoją flagą oraz banerem z nazwą kraju przed licznie zgromadzoną widownią.

Nasza drużyna, składająca się z funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy, w Nowym Mieście Lubawskim, w Iławie i Braniewie, wzięła udział w turnieju w kategorii 35+. Była to bardzo licznie obsadzona kategoria gdyż, pomijając open kobiet i mężczyzn, zespołów było tu prawie 90. W grupie policjanci z IPA Region Olsztyn rozegrali 6 spotkań. Na hali w Lichtenvoorde wygrali z Niemcami, Anglią i Węgrami, zremisowali z Rumunią i ponieśli minimalne porażki z Czechami oraz Bośnią i Hercegowiną. Pozwoliło to zająć 3 miejsce z grupie G. W fazie pucharowej funkcjonariusze z Warmii i Mazur stoczyli zacięty bój z innymi Bośniakami, którzy okazali się jednak minimalnie lepsi. W sumie w tej kategorii wiekowej z polskich drużyn wyszła z grupy jeszcze tylko 1 ekipa, która zakończyła zmagania na takim samym poziomie, czyli na 1:16 finału. Można więc powiedzieć z dumą, że z drużyn z Polski były to 2 najlepsze ekipy. Dodać należy, że poziom sportowy całego turnieju stał na wysokim poziomie. Udział naszej drużyny na tych zawodach był nie tylko wspaniałym doświadczeniem sportowym ale także niebywałą okazją do nawiązania kontaktów z policjantami z całego świata.

Dodać należy, że mimo napiętego terminarza rozgrywek nasi policjanci znaleźli także czas na odwiedzenie cmentarza w Arnhem (o czym już pisaliśmy) na którym spoczywają polscy bohaterowie z II Wojny Światowej, a także na odwiedzenie Driel, miasteczka w którym lądowali polscy żołnierze przed sama bitwą o to miasto. Na cmentarzu oraz pod pomnikiem gen. Sosabowskiego w Dreil policjanci zatrzymali się z chwilą zadumy, a na znak naszej pamięci o nich zapalili biało-czerwone znicze.

Ponadto na zaproszenie pochodzącego z Polski trenera drużyny piłkarskiej regionalnej ligi niemieckiej funkcjonariusze z Warmii i Mazur pojechali także do Essen. Tam drużyna ta rozgrywała swój mecz ligowy. Na miejscu żywiołowym dopingiem „nasi” wspomagali miejscową drużynę, a w przerwie meczu w szatni  zamienili z nimi kilka słów oraz zrobili wspólną pamiątkową fotografię. Piłkarze ci byli niesamowicie zaskoczeni i zadowoleni z naszej obecności, pierwszy raz dopingowała ich drużyna z innego kraju biorąca udział w Mistrzostwach Świata Policjantów w halową Piłkę Nożną.

Wyjazd drużyny IPA Region Olsztyn nie doszedłby do skutku bez ogromnego wsparcia insp. Tomasza Klimka - Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Ponadto wszyscy zawodnicy chcieliby podziękować sponsorom: firmie OCTIM z Olsztynka, Warmińsko-Mazurskiemu Stowarzyszeniu Na Rzecz Bezpieczeństwa z Olsztyna, Spółdzielni Mieszkaniowej „Pojezierze” z Olsztyna, Starostwu Powiatowemu w Olsztynie, Urzędowi Miasta w Olsztynie, firmie HERZ, R-Gol z Olsztyna, ELJAN z Olsztyna, TELMAT z Kętrzyna, Zakład Drzewny z Napiwody, Glob-Terminal z Białegostoku, Skiba Perfect z Pieniężna, EWIX z Górowa Iławeckiego, Gospodarstwo Rolne Tolkowiec z Pieniężna, Centrala Nasienna z Nidzicy, Browar Namysłów, Max-Bud z Nidzicy. DziękujemyJ

Ps/kw

Powrót na górę strony