Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łuków: Nowy „funkcjonariusz” w łukowskiej komendzie

Data publikacji 25.10.2017

Już niebawem szeregi łukowskiej policji zasili półtoraroczny owczarek niemiecki. Wczoraj Margot wraz ze swoim przewodnikiem służbowym rozpoczął szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Pies będzie specjalizował się w patrolowaniu i tropieniu, będzie szkolony do działań służbowych bez kagańca.

Margot od wczoraj  jest „funkcjonariuszem” łukowskiej komendy i wkrótce będzie pełnił służbę patrolowo - interwencyjną w naszej jednostce. Pies służbowy został zakupiony ze środków przekazanych przez Urząd Miasta w Łukowie.

Półtoraroczny owczarek niemiecki wraz ze swoim przewodnikiem asp. szt. Arturem Misztą rozpoczęli specjalistyczny kurs w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Margot to pierwszy w łukowskiej komendzie pies policyjny, który będzie szkolony do działań służbowych bez kagańca. By stworzyć zgrany duet i nawiązać dobre więzi  przewodnik ze swoim czworonożnym przyjacielem będą uczyli się także współpracy i wzajemnego zaufania. Pod okiem instruktorów Margot będzie szkolił się w pokonywaniu przeszkód, tropieniu śladów, pościgach jak też będzie uczył się obrony swojego przewodnika. Jak podkreśla asp. szt. Artur Miszta wspólne szkolenie jest niezbędne do dalszej współpracy i bezwzględnego posłuszeństwa, a zdobyte umiejętności będą wykorzystane na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Wkrótce Margot wspólnie ze swoim przewodnikiem będzie patrolował ulice miasta i pilnował porządku podczas imprez, będzie także angażowany do działań związanych ze zdarzeniami kryminalnymi.

M.J.

Powrót na górę strony