Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie kobietom

Data publikacji 25.10.2017

Dzierżoniowscy policjanci znaleźli ranną kobietę, która przechodząc przez ogrodzenia doznała obrażeń ciała. Funkcjonariusze udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Z uwagi jednak na pogarszający się stan rannej, funkcjonariusze nie czekając na przyjazd karetki, podjęli decyzję o przewiezieniu rannej do szpitala. Gdyby nie reakcja i zdecydowane działania funkcjonariuszy, mogło dojść do tragedii. Bieruńscy policjanci z wydziału kryminalnego uratowali 82-letnią mieszkankę Lędzin, która źle się poczuła i zasłabła na ulicy. Przejeżdżający tamtędy stróże prawa zareagowali natychmiast. Przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej i wezwali karetkę pogotowia.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie tuż po północy otrzymał zgłoszenie dotyczące zagrożenia życia mieszkanki powiatu dzierżoniowskiego. Wysłany na miejsce patrol ustalił, że kobieta w stanie nietrzeźwości wyszła z mieszkania i nie powróciła. Policjanci przeszukiwali okoliczny rejon, odnajdując kobietę. Jak się okazało przechodząc przez ogrodzenie, doznała ona poważnych obrażeń. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy, m.in. tamując krwotok i opatrując rany. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe. W czasie, gdy funkcjonariusze oczekiwali na przyjazd karetki, kobieta nagle zaczęła tracić przytomność. Będący na miejscu patrol podjął decyzję o przetransportowaniu poszkodowanej radiowozem do szpitala.

Dzięki zdecydowanym działaniom i przeszkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, policjanci zapobiegli tragedii.

***

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 23 października, tuż po godzinie 17. Będący w służbie policjanci wydziału kryminalnego wykonywali akurat swoje obowiązki, kiedy przejeżdżając ul. Gwarków w Lędzinach, zauważyli klęczącą na chodniku starszą kobietę. 82-latkę podtrzymywał za ramiona przypadkowy przechodzień. Kiedy policjanci podeszli do nich okazało się, że mężczyzna niewiele wcześniej dostrzegł leżącą na ziemi 82-latkę.

Stróże prawa niezwłocznie udzielili nieprzytomnej kobiecie pierwszej pomocy. Mundurowi wezwali karetkę pogotowia i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Reanimowali lędziniankę do czasu przyjazdu ratowników medycznych. 82-latka trafiła do szpitala, gdzie została objęta opieką lekarzy. Okazało się, że miała zawał.

(KWP we Wrocławiu, KWP w Katowicach / mg, ig)

Powrót na górę strony