Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarcie posterunku policji w Staroźrebach

Data publikacji 26.10.2017

W Staroźrebach otworzony został kolejny, 10. już w garnizonie mazowieckim Posterunek Policji. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach wspólnie z Komendantem Wojewódzkim Policji zs. w Radomiu insp. Tomaszem Michułką, symbolicznie wręczyli klucze do nowo otwartej jednostki.

Posterunek Policji w Staroźrebach mieści się w pomieszczeniach należących do gminy i będzie służył lokalnej społeczności. Funkcjonariusze będą pełnić służbę w wyremontowanych sześciu pomieszczeniach. Środki na remont przekazał samorząd gminy, natomiast wyposażenie budynku w meble i łączność było możliwe dzięki środkom pochodzącym z budżetu Policji.

W uroczystości otwarcia posterunku wzięli udział m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu insp. Tomasz Michułka, Komendant Miejski Policji w Płocku nadkom. Sławomir Żelechowski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Marlena Mazurska – reprezentująca Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę, Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego Lech Dąbrowski, Wójt Gminy Staroźreby Jerzy Stradomski oraz pracownicy Urzędu Gminy Staroźreby, przedstawiciele sektora prywatnego, mieszkańcy Staroźreb i policjanci, którzy będą pełnić służbę w nowo otwartym Posterunku Policji .

Komendant Miejski Policji w Płocku powierzył obowiązki Kierownika Posterunku asp. Jackowi Obałkowskiemu, który dotychczas pełnił służbę w Posterunku Policji w Bielsku. Po oficjalnej części uroczystości, podczas której nastąpiło m.in. symboliczne przekazanie kluczy do nowo otwartego posterunku oraz poświęcenie jednostki przez Kapelana Płockiej Policji ks. Kanonika Jerzego Ławickiego i Proboszcza Parafii w Staroźrebach ks. Bogusława Sabata, goście i mieszkańcy, którzy przybyli na dzisiejszą uroczystość mogli zwiedzić pomieszczenia Posterunku Policji w Staroźrebach przy ul. Strażackiej 21.

(KWP zs. w Radomiu)

 

  • Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, w towarzystwie Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Tomasza Michułki symbolicznie wręczają klucze
  • uczestnicy uroczystości
  • budynek nowego posterunku
Powrót na górę strony