Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-letni kierowca pod wpływem środków odurzających nie zatrzymał się do kontroli drogowej i spowodował kolizję - Aktualizacja

Data publikacji 26.10.2017

16-letni mieszkaniec Warszawy, znajdując się pod wpływem środków odurzających kierował BMW, którym spowodował kolizję. Nieletni został zatrzymany przez funkcjonariuszy patrolówki z Targówka przy ul. Seledynowej. Nastolatek trafił do policyjnej izby dziecka. Policjanci z Pragi Północ zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich przedstawili 16-latkowi trzy czyny karalne dotyczące prowadzenia pojazdu będąc pod wpływem środków odurzających, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania środków odurzających. Dalej sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Około północy funkcjonariusze wydziału wywiadowczo patrolowego, w trakcie służby przy skrzyżowaniu ul. Gilarskiej i ul. Samarytanki podjęli interwencje w stosunku do kierującego BMW. Kierowca na widok mundurowych zaczął uciekać. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Pomimo tego zdarzenia próbował oddalić się z pojazdu na piechotę, ale bezskutecznie.

Podczas legitymowania i kontroli bagażu 16- latka ujawniono zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Badania lekarskie potwierdziły obecność środków odurzających w organizmie nieletniego.

16-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej izby dziecka. Policjanci z Pragi Północ zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich przedstawili nieletniemu trzy czyny karalne dotyczące prowadzenia pojazdu znajdując się pod wpływem środków odurzających, nie zatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadanie środków odurzających. Natolatek odpowie również za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień. Sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

AH

Powrót na górę strony