Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w walce z przestępczością samochodową

Data publikacji 26.10.2017

Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi 42–latkowi z powiatu wągrowieckiego za paserstwo. Mężczyzna został zatrzymany przez żnińską „drogówkę” po tym, jak okazało się, że przewozi na autolawecie nissana qashqai, którego skradziono na terenie Niemiec. Podejrzany już usłyszał zarzut i trafił tymczasowo do aresztu na 3 miesiące. Z kolei policjanci z Gubina, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewozili elementy karoserii od kradzionego na terenie Niemiec audi A6. Ponadto funkcjonariusze w toku dalszych czynności odnaleźli kolejne elementy od tego auta, a także części od volkswagena passata, także skradzionego w Niemczech. Wartość pojazdów, to blisko 30 tys. zł. każdy. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem.

W miniony poniedziałek tj. 23 października br. policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Żninie podczas kontroli autolawety ujawnili, że przewożony na niej samochód osobowy marki Nissan Qashqai, został skradziony na terenie Niemiec. Weryfikacji dokonali na podstawie policyjnych systemów informatycznych. Kierujący lawetą 42-letni mieszkaniec gm. Gołańcz nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów od nissana ani potwierdzenia nabycia auta. W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali go do wyjaśnienia.

W toku przeprowadzonych czynności policjanci udowodnili 42-latkowi paserstwo, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Wczoraj w Sądzie Rejonowym w Żninie zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu 42-latka na 3 miesiące.

***

W czwartek tj. 19 października br. policjanci z Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego gubińskiego komisariatu podczas patrolowania ulic miasta, w pewnym momencie zauważyli pojazd, który nagle zaczął cofać. Funkcjonariusze widząc takie zachowanie kierowcy od razu zareagowali, zatrzymując auto do kontroli. W pojeździe tym znajdowało się 2 mężczyzn. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że samochód nie posiada aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia. Mundurowi sprawdzili także część ładunkową fiata ducato, ujawniając pocięte elementy karoserii pojazdu oraz elementy wyposażenia od audi.

Jak się okazało, znalezione części pochodziły od audi A6 skradzionego dzień wcześniej z terenu Niemiec. Ponadto kryminalni, w trakcie dalszych czynności w miejscu zamieszkania jednego z nich, znaleźli kolejne elementy auta, a także części z innych samochodów, w tym od volkswagena passata, także pochodzącego z kradzieży z terenu Niemiec. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Podczas przesłuchania, 28-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do obu pojazdów, których wartość szacuje się na blisko 30 tys. zł. każdy, natomiast 37-latek zarzut kradzieży z włamaniem audi A6. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im od roku do lat 10 pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony