Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świdnik: Odpowie za pozbawienia życia swojego narodzonego dziecka

Data publikacji 28.10.2017

Świdniccy policjanci oraz funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali 22 letnią mieszkankę powiatu. Podejrzana usłyszała zarzut pozbawienia życia swojego narodzonego dziecka. Zwłoki noworodka odnalezione zostały w połowie października, w zaroślach w okolicach niewielkiej rzeki w Krzesimowie. Od momentu ujawnienia zwłok policjanci wraz z Prokuraturą Rejonową w Świdniku pracowali na ustaleniem okoliczności tej tragedii. Materiał dowodowy zebrany przez śledczych pozwolił wczoraj na zastosowanie przez sąd tymczasowego aresztu wobec 22 latki. Kobiecie grozić może dożywotnia kara pozbawienia wolności.

22 letnia kobieta zatrzymana została w miniony czwartek, w miejscu zamieszkania.  Jej zatrzymanie to efekt pracy policjantów ze świdnickiej komendy wspieranych przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie oraz nadzorującej postępowanie świdnickiej prokuratury. 

22 letnia mieszkanka powiatu świdnickiego będzie odpowiadała za pozbawienia życia swojego narodzonego dziecka. Zwłoki noworodka odnalezione zostały 15 października w miejscowości Krzesimów. Na makabryczne znalezisko natknął się jeden z okolicznych mieszkańców. Podczas niedzielnego spaceru, w zaroślach nad rzeką, odnalazł zwłoki. Od razu zaalarmował policję.

Od tego momentu funkcjonariusze  wraz z prokuraturą prowadzili intensywne czynności. Przez wiele godzin na miejscu odnalezienia zwłok trwały oględziny. Z drugiej zaś strony prowadzone były czynności operacyjne, do których zaangażowali się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Wszystko po to,  by ustalić matkę dziecka i motywy jej działania.

Przez te niespełna dwa tygodnie wykonaliśmy szereg czynności, sprawdzeń, typowań i ustaleń.  To wszystko doprowadziło do zatrzymania 22 letniej kobiety.

Jeszcze w czwartek mieszkanka powiatu została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Świdniku, gdzie usłyszała zarzut pozbawienia życia swojego dziecka tuż po porodzie.

Na wniosek policji Sąd Rejonowy w Świdniku zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Kobiecie grozić może kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

E.D.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.17 MB)

Powrót na górę strony