Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za usiłowanie zabójstw

Data publikacji 30.10.2017

Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa. Sprawca został zatrzymany dzień po dokonaniu przestępstwa. 26-latek usłyszał zarzut usiłowania popełnienia zabójstwa za co grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Również 37-letni mieszkaniec powiatu łobeskiego usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Za czyn ten grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lata pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W ostatni czwartek około godziny 19:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdyni otrzymał zgłoszenie, że na jednym z przystanków autobusowych w centrum miasta doszło do ugodzenia ostrym narzędziem młodego mężczyzny.

Z ustaleń poczynionych przez policjantów wykonujących czynności na miejscu zdarzenia wynikało, że na przystanku autobusowym doszło do awantury pomiędzy dwoma młodymi mężczyznami. Awantura przerodziła się w szarpaninę, podczas której jeden z nich wyjął nóż i trzykrotnie ugodził drugiego, po czym zbiegł z miejsca przestępstwa.

Zebrane przez funkcjonariuszy informacje oraz ustalenia operacyjne doprowadziły do zidentyfikowania sprawcy przestępstwa i ustalenia miejsca jego pobytu. Policjanci wytypowali miejsca gdzie może przebywać i w jednym z nich już kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali podejrzewanego.
Zatrzymany, 26-letni mieszkaniec Gdyni usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

***

Do zdarzenia doszło z soboty na niedzielę (28/29 października br.) w nocy w lokalu nocnym na terenie Łobza. Dyżurny jednostki po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego ugodzenia nożem mężczyzny na miejsce natychmiast skierował patrol policji. Mundurowi od razu podjęli działania zmierzające do ustalenia przyczyn oraz sprawcy tego zdarzenia. Prowadzone działania oraz nagrania z monitoringu pozwoliły na ustalenie danych personalnych podejrzewanego mężczyzny.

Krótko po zdarzeniu policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Łobza. Funkcjonariusze zabezpieczyli także dowody, które będą miały istotne znaczenie dla dalszego toku postępowania. Jak ustalono w trakcie prowadzonego śledztwa 37-latek trzykrotnie zadał ciosy dwoma nożami kuchennymi 35-latkowi, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Motywem usiłowania zabójstwa miała być  wcześniejsza awantura pomiędzy dwoma mężczyznami.

W poniedziałek mężczyzna został doprowadzony do łobeskiej Prokuratury. Usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa  do którego to zarzutu nie przyznał się.

Prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu o zastosowanie wobec 37- latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi teraz w areszcie.

(KWP w Gdańsku, KWP w Szczecinie / ig)

Powrót na górę strony