Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa pomogła bezdomnemu znaleźć mieszkanie

Data publikacji 02.11.2017

Dzięki zaangażowaniu oraz współpracy dzielnicowej z Żyrardowa ze służbami pomocowymi bezdomny szybko znalazł dach nad głową. 55-letni mężczyzna od kilku lat mieszkał w lesie. Najbliższą zimę spędzi w normalnych warunkach.

Do dzielnicowej sierż. szt. Anny Rabas-Szarskiej z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zgłosił się bezdomny mężczyzna z prośbą o pomoc. Jak się okazało 55-latek od kilku lat mieszkał w ziemiance w lesie. Powodem były między innymi kłopoty finansowe. Mężczyzny nie było stać na opłacenie mieszkania z niskiej renty.

Dzielnicowa nie pozostała obojętna na problemy bezdomnego i natychmiast zorganizowała pomoc. Zaledwie w ciągu dwóch dni policjantce we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej udało się załatwić przydział lokum w jednym z miejskich hoteli robotniczych. Dzięki zaangażowaniu oraz współpracy dzielnicowej ze służbami pomocowymi potrzebujący szybko znalazł dach nad głową.

Takie działanie zasługuje na szczególne uznanie, zwłaszcza teraz, w okresie jesienno-zimowym, kiedy to osoby samotne, bezdomne narażone są na wychłodzenie organizmu.

 

KPP Żyrardów/AC

Powrót na górę strony