Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany 7 listami gończymi chciał uciec przez balkon

Data publikacji 03.11.2017

Niespełna trzydziestolatek poszukiwany 7 Listami Gończymi trafił do zakładu karnego po ponad półtorarocznym okresie ukrywania się. Najbliższe 8 lat spędzi za murami zakładów penitencjarnych

Przez ponad półtora roku 29-letni tarnowianin ukrywał się przed organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości. W tym czasie w lipcu 2016 r. w jego kartotece pojawiły się nowe podstawy prawne z nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. W sumie do tarnowskiej Policji wpłynęło 7 listów gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Tarnowie. Wobec poszukiwanego orzeczono bowiem wyroki kary pozbawienia wolności za przestępstwa rozboju, oszustwa, uszkodzenia mienia, jak również uszkodzenia ciała i udziału w bójce. Mężczyzna przez ten czas ukrywał się na terenie Polski, później już tylko w Tarnowie. Tu też został zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego zajmujących się poszukiwaniem osób ukrywających się.

Zbierane skrupulatnie cząstkowe informacje pozwoliły na precyzyjne wskazanie mieszkania w jednym z bloków w Tarnowie, w którym aktualnie przebywał poszukiwany mężczyzna. Wynajmował on lokum na III piętrze pięciokondygnacyjnego bloku. Gdy policjanci zapukali do jego drzwi, całkowicie zaskoczony próbował wyskoczyć przez balkon, jednak gdy zobaczył czekających na zewnątrz policjantów zrezygnował. Pomimo wezwań do otwarcia drzwi, mężczyzna nie chciał ich otworzyć. Zdecydował się na to dopiero, jak usłyszał pierwsze próby siłowego pokonania przeszkody. Gdy trafił do Zakładu Karnego w Tarnowie dowiedział się, że najbliższe 8 lat spędzi w zakładach penitencjarnych na terenie kraju.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony