Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy „łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego listami gończymi

Data publikacji 03.11.2017

Ścigają najgroźniejszych przestępców – to funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W wyniku żmudnej pracy policjanci namierzyli i zatrzymali 42-letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary m. in. za zgwałcenia. Mężczyzna ukrywał się od 3 lat przed wymiarem sprawiedliwości. Zerwał m. in. kontakty z rodziną, nie używał środków łączności oraz posługiwał się dokumentami z danymi innych osób. Mężczyzna trafił do aresztu.

Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu namierzyli i zatrzymali 42-letniego mieszkańca Wrocławia poszukiwanego listami gończymi. Mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 lat za popełnione przestępstwa. Mężczyźnie zarzucane były m. in. zgwałcenia.

Do zatrzymania doszło we Wrocławiu 31 października br. Ustalenie gdzie może przebywać poszukiwany było bardzo trudne, gdyż od 3 lat ukrywał się on, stosując wyjątkowe środki ostrożności. Mężczyzna m. in. zerwał kontakty z rodziną,  nie używał środków łączności, posługiwał się dokumentami innych osób. Dodatkowo poszukiwany był członkiem środowiska pseudokibiców jednego z wrocławskich klubów piłkarskich.

Podjęte przez wrocławskich "łowców głów" działania i użyte środki doprowadziły do zatrzymania poszukiwanego w miejscu, w którym najmniej się tego spodziewał. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony. Po zatrzymaniu mężczyzna posługiwał się dokumentem na dane innej osoby. Funkcjonariusze zajmujący się ściganiem najgroźniejszych przestępców nie dali się zwieść. Miesiące poświęconej pracy opłaciły się. 42-latek został zatrzymany i trafił do aresztu.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony