Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowanie młodych funkcjonariuszy

Data publikacji 06.11.2017

"Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta...” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy wstępujący do służby policjant. Dzisiaj podczas uroczystego apelu, te słowa wypowiedziało 24 młodych funkcjonariuszy. Policjantki i policjantów, powitał nadinsp. Paweł Dobrodziej Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Podczas uroczystości wręczone zostały także nagrody przyznane policjantom za profesjonalizm, zaangażowanie i wybitne osiągnięcia w służbie.

Dzisiaj, 06.11.br., o godz. 9:00 w Sali Konferencyjnej KWP w Lublinie odbyło się uroczyste ślubowanie młodych policjantów. Rotę ślubowania złożyło 21 mężczyzn i 3 kobiety. Policjantki i policjantów powitał w nadinsp. Paweł Dobrodziej Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie.

Młodzi funkcjonariusze odebrali z rąk kierownictwa KWP legitymacje służbowe. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby musieli przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską.

Wkrótce nowi policjanci wyjadą na kurs podstawowy, podczas którego będą zdobywać wiedzę m.in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej. Wyposażeni w wiedzę i umiejętności wrócą do swoich macierzystych jednostek. Młodzi policjanci zasilą szeregi komend w: Lublinie, Zamościu, Białej Podlaskiej, Chełmie, Hrubieszowie, Łęcznej, Krasnymstawie, Puławach oraz OPP.

Podczas dzisiejszej uroczystości wręczone zostały nagrody Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie przyznane funkcjonariuszom naszego garnizonu za profesjonalizm, zaangażowanie i wybitne osiągnięcia w służbie.

(KWP w Lublinie / mw)

  • Ślubowanie młodych funkcjonariuszy
  • Ślubowanie młodych funkcjonariuszy
  • Ślubowanie młodych funkcjonariuszy
  • Ślubowanie młodych funkcjonariuszy
  • Ślubowanie młodych funkcjonariuszy
Powrót na górę strony