Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali niespełna dwumiesięczne dziecko

Data publikacji 06.11.2017

Dwaj dzielnicowi uratowali dwumiesięczne dziecko. Policjanci przywrócili maleństwu czynności życiowe i cały czas je kontrolowali do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Policjanci jako pierwsi byli na miejscu, a sytuacja jaką zastali nie pozwalała na  to, by czekać na przyjazd karetki. Dziecko nie oddychało i było sine. Dzielnicowi natychmiast przystąpili do udzielenia maleństwu pomocy.

Funkcjonariusze udrożnili drogi oddechowe, z ust chłopczyka wypłynęła wydzielina, następnie odwrócili dziecko główką w dół i delikatnie oklepywali plecki, dzięki temu chłopczyk wypluł zalegającą treść i zaczął z trudnością oddychać. Kiedy dziecko zaczęło płakać było już wiadomo, że najgorsze minęło. Pomimo przywrócenia funkcji życiowych chłopca, policjanci cały czas kontrolowali oddech i tętno maluszka, a  przy okazji uspokajali roztrzęsioną mamę chłopca. Zostali przy rodzinie do czasu przyjazdu zespołu Pogotowia Ratunkowego.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji dzielnicowych chłopiec wraca do zdrowia.

Starszy dzielnicowy asp. Piotr Laskowski, który brał udział w tej dramatycznej ale szczęśliwie zakończonej interwencji na swoim koncie ma już podobne interwencje. Kilka lat temu z płonącego budynku wyprowadzał ludzi, pomagał ciężko rannemu koledze z partolu zatamować krwawienie z tętnicy, po tym jak został ugodzony nożem podczas podejmowanej interwencji. Wielokrotnie brał udział w konkursie Dzielnicowy Roku. Jego młodszy służbą kolega sierż. sztab. Dominik Madej także cieszy się bardzo dobrą opinią przełożonych. Swoje zadania służbowe realizuje z należytą sumiennością i starannością. Obaj zawsze są do dyspozycji mieszkańców rejonów służbowych, które obsługują, a przy tym wszystkim są zwyczajnie lubiani przez koleżanki i kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Gratulujemy naszym kolegom odwagi w podjęciu tak zdecydowanych działań.

(KWP w Łodzi / mg)

 

Powrót na górę strony