Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprowadzona kobieta już na wolności – skuteczna współpraca Policji z Polski i Niemiec

Bardzo intensywne działania Lubuskiej Policji wsparte czynnościami Policji niemieckiej skutkowały uwolnieniem porwanej w poniedziałek kobiety ze Słubic. 25-latka jest już bezpieczna. W tej chwili przeprowadzane są z jej udziałem czynności procesowe przez niemieckich policjantów. Do sprawy zatrzymany został 29-letni mężczyzna, który podejrzewany jest o bezprawne pozbawienie wolności słubiczanki.

W poniedziałek /6 listopada/ przed południem policjanci ze Słubic otrzymali zgłoszenie, że na ul. Sienkiewicza kierujący fordem focusem na niemieckich nr rejestracyjnych wraz z innym mężczyzną miał wciągnąć do auta kobietę. Informacja pochodziła od osób, które były świadkiem tego zdarzenia, kiedy jechały za wspomnianym pojazdem.

Ruszyły bardzo intensywne działania Policji z Polski i Niemiec. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. do sprawy włączyli się kryminalni z komendy wojewódzkiej. Trwające cały dzień ustalenia doświadczonych śledczych sprawiły, że z godziny na godzinę docierali oni do coraz bardziej dokładnych ustaleń. Ich dynamiczna analiza pozwoliła na konstruktywne wnioski. Dzięki szczegółowym informacjom przekazanym stronie niemieckiej przy bardzo aktywnej roli Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, możliwe było dotarcie do miejsca przebywania uprowadzonej. W niemieckim Kassel policjanci uwolnili 25-latkę, zatrzymując także o cztery lata starszego napastnika. Obecnie przeprowadzane są z ich udziałem czynności procesowe.

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony