Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziś złożyli ślubowanie

Data publikacji 07.11.2017

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy o godz. 14:00 odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych do służby policjantów. Ślubowanie od funkcjonariuszy przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji wstąpiło 48 nowych policjantów.

Słowa gratulacji i powodzenia  w czasie trwania uroczystości policjanci usłyszeli od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego P. Mikołaja Bogdanowicza:

- Jestem na ślubowaniu po raz trzeci odkąd zostałem wojewodą, ale takiego tonu i takich emocji jeszcze nie przeżyłem. Gratuluję podjęcia tak ważnej decyzji w życiu. Bycie policjantem jest dużym wyróżnieniem, ale nie jest to łatwa droga…

W tym miejscu Wojewoda Kujawsko-Pomorski zwrócił się do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy z podziękowaniami za pomoc policjantów podczas usuwania skutków sierpniowej nawałnicy:

- Bardzo ważna rolę w tym trudnym czasie odegrali policjanci, którzy wspierali samorządowców w siedmiu powiatach, w trzydziestu pięciu gminach. Dziękuję wszystkim policjantom za pomoc!

Następnie głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy:

- Być policjantem to zaszczyt, to honor, ale też obowiązek. Wybraliście nie tylko zawód, ale przede wszystkim służbę na rzecz mieszkańców – powiedział insp. Paweł Spychała.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy zwrócił uwagę na słowa roty wypowiedziane podczas ślubowania. Szef kujawsko-pomorskich policjantów podziękował za wsparcie i przygotowanie do roli policjanta rodzinom ślubujących.

Następnie głos zabrał Kapelan kujawsko-pomorskiej policji Ks. Prałat Stanisław Kotowski, który życzył policjantom wytrwałości i powodzenia na szkoleniu:

- Młodzi adepci sztuki policyjnej padło dużo słów i dobrych rad, ale najważniejsze powiedzieliście sami. To zobowiązanie, które stawia określone wymagania, to brzemię odpowiedzialności za drugiego człowieka. Żeby sobie z tym poradzić trzeba być odpowiedzialnym, trzeba kształtować swój charakter.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego funkcjonariusze wrócą do naszego województwa: dziesięciu do Bydgoszczy, siedmiu do Torunia, sześciu do Włocławka i OPP, po trzech do Inowrocławia i Świecia po dwóch do Grudziądza, Aleksandrowa, Lipna, Nakła i Radziejowa, oraz po jednym do Golubia-Dobrzynia, Rypina i Wąbrzeźna.

Policjantom składającym dziś ślubowanie życzymy wytrwałości, satysfakcji i powodzenia!

 

 

 

 

Powrót na górę strony