Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa wyłudzająca kredyty rozbita

Data publikacji 30.03.2006

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą rozpracowali zorganizowaną grupę, zajmującą się wyłudzaniem kredytów z banków.

Po kilkutygodniowej pracy operacyjnej, w jednej z takich placówek przy Piotrkowskiej zatrzymano 5 osób, przygotowujących się do kolejnego oszustwa, a następnego dnia kolejne 4. Szacuje się, że w ciągu rocznej działalności mogli wyłudzić ponad 300.000 zł. Grupa składała się z "organizatorów" oraz "słupów", które miały podejmować pieniądze.

Ci pierwsi przygotowywali wszystkie niezbędne dokumenty oraz instruowali osoby, które miały odegrać swoją rolę w banku. W tym celu fałszowali zaświadczenia o zatrudnieniu i wynajęli małe pomieszczenie biurowe przy ul. Kościuszki, jako siedzibę swojej firmy. Było tam tylko biurko i telefon, przy którym "dyżurował" jeden z oszustów. W chwili, gdy pracownik banku dzwonił, aby sprawdzić podstawioną przez nich osobę, potwierdzał on jej zatrudnienie oraz wystawiał pozytywną opinię.

W rzeczywistości nie zarejestrowali żadnej działalności gospodarczej. Zatrzymani to kobiety i mężczyźni w wieku od 18 do 43 lat. Za oszustwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony