Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za czynną napaść na policjanta

Data publikacji 13.11.2017

Pod koniec października br. podczas interwencji policjant został zaatakowany metalowym prętem. 54-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany za czynną napaść na policjanta, znieważenia policjanta i uszkodzenie mienia. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 23 października br. na terenie gminy Sławoborze. Dzielnicowy wykonując czynności służbowe w związku z uszkodzeniem drzwi, poszedł do mieszkania 54-letniego mieszkańca gminy Sławoborze aby wyjaśnić zdarzenie. W trakcie interwencji agresywny gospodarz zaczął mundurowego wyzywać i chcąc pozbyć się funkcjonariusza, sięgnął po metalowy pręt. Zdecydowana reakcja dzielnicowego doprowadziła do zatrzymania agresora. Okazał się nim 54-letni mężczyzna, który dobrze jest znany świdwińskiej policji z uwagi na bogatą przeszłość kryminalną.

Białogardzka prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował areszt na okres 3 miesięcy. Za czynną napaść z użyciem niebezpiecznych przedmiotów podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Szczecinie / kp)

 

Powrót na górę strony