Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Do oszustwa metodą "na policjanta" nie doszło

Data publikacji 13.11.2017

Dzięki czujności pracownicy banku policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę, który miał odebrać pieniądze wyłudzone metodą „na policjanta” 19-letni Adrian B. przyszedł po 25 tysięcy złotych. Do przekazania gotówki nie doszło. Dalsza wnikliwa praca funkcjonariuszy pionu kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego przyczyniła się do tego, że mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut, a w sądzie zastosowano wobec niego tymczasowy areszt.

Na alarmowy numer telefonu Policji zatelefonowała pracownica banku i zgłosiła podejrzenie, że najprawdopodobniej ktoś chce oszukać metodą „na policjanta” ich klienta.

Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa. Policjanci z wydziału kryminalnego poczynili błyskawiczne ustalenia, podjęli działania w banku i stosowną obserwację. W rezultacie do przekazania 25 tysięcy złotych nie doszło, a mężczyzna, który przyszedł po ich odbiór został zatrzymany. 19-letni Adrian B. trafił do policyjnej celi.

Reszta należała do funkcjonariuszy wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego. Kryminalni przeprowadzili szereg wnikliwych czynności i sprawdzeń operacyjnych, dochodzeniowcy zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego w prokuraturze 19-latek usłyszał zarzut. Następnie w sądzie zdecydowano o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.

ea/jw

Powrót na górę strony