Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa uratowała rannego psa

Data publikacji 16.11.2017

Potrącony pies leżał na środku drogi i potrzebował pomocy. A ta przyszła w samą porę ze strony dzielnicowej sierż. szt. Jolanty Sobotnickiej z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku. Policjantka wstrzymała ruch i z pomocą innego kierowcy przeniosła ranne zwierze na pobocze. Następnie funkcjonariuszka powiadomiła weterynarza i zaopiekowała się zwierzęciem.

Do zdarzenia doszło na ul. Skowrońskiego w Prudniku. Dzielnicowa przejeżdżając swoim radiowozem zauważyła leżącego na środku jezdni potrąconego psa. Zwierzę było mocno poobijane, miało rany na głowie i złamaną nogę – nie mogło o własnych siłach zejść z jezdni. Wszystkie przejeżdżające auta omijały je łukiem.

Policjantka wstrzymała ruch, wtedy z pomocą przyszła jej kobieta, która również przejeżdżała tą drogą. Obie panie wspólnie przeniosły psa na pobocze. Następnie policjantka przykryła wystraszonego zwierzaka folią zabezpieczającą przed utratą ciepła i powiadomiła dyżurnego, który na miejsce wezwał weterynarza.

Sierżant sztabowa Jolanta Sobotnicka, która prywatnie jest miłośniczką zwierząt – sama w domu ma psa oraz 2 koty – sprawdzała później w lecznicy jak się czuje potrącony zwierzak i uczuł się dobrze. Niestety pomimo tego, że wszyscy kibicowaliśmy pieskowi nie udało sie go jednak uratować. Prudniccy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie. Natomiast właściciel zwierzaka proszony jest o kontakt z lecznicą dla zwierząt „Vetus” pod nr tel. 504 263 269.

Przypominamy, że zgodnie z art. 25 Ustawy o ochronie zwierząt prowadzący pojazd mechaniczny, który potrącił zwierzę, obowiązany jest, w miarę możliwości, do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia jednej ze służb. Za nieudzielenie pomocy grozi kara grzywny do 5 000 złotych.

Powrót na górę strony