Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jego życie było zagrożone. Pomógł policjant

Data publikacji 16.11.2017

Ratując ludzkie życie liczy się każda sekunda. Doskonale o tym wie sierż. szt. Sławomir Kowalewski, który pomógł mężczyźnie, który podczas rozprawy sądowej dostał ataku epilepsji. Dzięki jego błyskawicznej reakcji i profesjonalnej pomocy poszkodowany żyje.

Wczoraj (15.11.2017) policjanci Ogniwa Konwojowego iławskiej jednostki doprowadzili do Sądu Rejonowego w Ostródzie zatrzymanego. W pewnym momencie świadek, który podszedł do mównicy przewrócił się i dostał ataku padaczki. Reakcja policjanta była błyskawiczna. Sierż. szt. Sławomir Kowalewski unieruchomił głowę mężczyzny oraz zadbał, by poszkodowany się nie udusił. Po chwili mężczyzna przestał oddychać. Policjant natychmiast zaczął go reanimować. Po chwili przywrócił mu czynności życiowe. Do przyjazdu karetki pogotowia świadek odzyskał również przytomność. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy, dzięki czemu jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Sierż. szt. Sławomir Kowalewski jest policjantem od 14 lat. Swoją służbę rozpoczął w Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie, następnie od 2004 roku wspierał Oddział Prewencji Policji w Olsztynie, aby od 2007 roku pracować w Iławie.

(KWP w Olsztynie / kp)

 

Powrót na górę strony