Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Współtwórca skoku stulecia zatrzymany

Data publikacji 16.11.2017

Grzegorz Ł. podejrzany o współudział w sprawie tzw. Skoku stulecia został zatrzymany 15 listopada br. na Ukrainie przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Poznańscy policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, wskazali funkcjonariuszom SBU jak i gdzie należy go szukać. W kontaktach z Ukraińcami pomagali oficerowie CBŚP w Przemyślu.

Na polecenie Komendanta Głównego Policji sprawę poszukiwawczą Grzegorza Ł. 12 września br. przejęli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu. Od tego momentu rozpoczęli działania pościgowe. Przeanalizowali wszystkie dostępne wiadomości na temat ściganego i jego trybu życia przed ucieczką do grudnia 2015 roku. Sprawdzali także wszystkie dostępne informacje po jego zniknięciu. Ostatecznie ustalili, że poszukiwany Grzegorz Ł. Ukrył się na Ukrainie. Policjanci podjęli współpracę z Wydziałem Centralnego Biura Śledczego Policji w Przemyślu. Policjanci tego wydziału mieli bardzo dobre kontakty z partnerami z Ukrainy, które okazały się kluczowe w tej sprawie.

Poznańscy „Łowcy Głów” systematycznie przekazywali swoje ustalenia oficerom CBŚP z Przemyśla. Oni kontaktowali się ze swoimi partnerami na Ukrainie. Informacje były na tyle precyzyjne, że funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy wpadły na trop Grzegorza Ł.

Poszukiwany został zatrzymany w środę 15 listopada br. ok. godziny 17 na ulicy, w niewielkiej miejscowości koło Odessy. Strona ukraińska potwierdziła tożsamość Grzegorza Ł. Trafił do aresztu gdzie będzie czekał na przekazanie go polskiej Policji.

Poszukiwany mężczyzna był ostatnią osobą poszukiwaną przez Policję do sprawy tzw. skoku stulecia w podpoznańskim Swarzędzu w 2015 roku. Fałszywy konwojent skradł wówczas 8 milionów złotych. Gdy policjanci rozpoczęli zatrzymania poszczególnych osób, które brały udział w tej kradzieży, Grzegorz Ł. zaczął się ukrywać.

(KWP w Poznaniu / kp)

 

Powrót na górę strony